VÝLETY PO OKOLÍ

V okolí Kvildy je nespočet možností, kam jít na výlet. Zde jsou tipy na některé z nich. V apratmánu máte také k dispozici knihu s tipy na výlety. Věříme, ža vám některé z nich přijdou vhod.


KVILDA

V centru obce je velké Informační centrum, kde najdete plno zajímavých  tipů co v okolí podniknout a kam jít A i když si žádný výlet nevyberete, můžete jít jen tak na houby a v létě i borůvky, kterých je všude přehršel. No v zimě si můžete půjčit třeba boby a prohánět se na některé stráni.

Vyhlídková věž Jezerní slať

Cca 3 km od Kvildy se nachází Jezerní slať. Jedná se o rozvodnicové vrchovištní rašeliniště. Roste zde řada rašeliništních rostlin jako jsou kleče, zakrslé břízy, borovice blatky, mrazové formy smrku či břízy prostřední. Žije zde spousta bezobratlých živočichů (pavouci, vážky či motýly). U Jezerní slati je krytá dřevěná vyhlídka vysoká 8 metrů. S výjimkou zimních měsíců se zde můžete kochat krásným výhledek na rozsáhlé a zrádné rašeliniště. Vstup je zdarma. Jezerní slať je možné také obejít kolem dokola. Takový výlet je dlouhý necelých 15km. Zpět na Kvildu dojdete po žluté turistické značce.

K pramenům Vltavy

Oblíbený výlet k pramenům Vltavy vám zabere pěšky cca 4,5 hodiny a ujdete kolem 16km. Vede k nim modrá turistická značka po zpevněné cestě.

Návštěvnické centrum Kvilda

V blízkosti Kvildy je návštěvnické centrum, u kterého najdete dva výběhy. Jeden pro jeleny a jeden pro rysy. Vede tudy naučná stezka.

ZADOV

Rozhledna na skokanském můstku Churáňov

K rozhledně se dostanete z Churáňova po modře značené turistické trase zadovského okruhu nebo po cyklotrase, která prochází nedaleko odsud. Komu by se nechtělo po svých, může se nahoru nechat vyvézt lanovkou Zadov-Kobyla. Vyhlídková plošina je ve výšce 32 metrů a otevírají se z ní pěkné výhledy na hory s vrcholem Javorník nebo na Strakonicko, při dobré viditelnosti pak až na Brdy. 

Lanový park Zadov

Lanové centrum PROUD nabízí lanové přechody, dřevěné lávky i přejezdy. K dispozici jsou nízké i vysoké lanové překážky, takže spoustu legrace si tady užijí jak začátečníci, tak už děti od 6 let. Na zkušené lezce tady pak čekají překážky až ve výšce 12 metrů. Více na https://www.lazadov.cz/la/leto-lanovypark.asp

Naučná stezka Churáňov

6,5 kilometru dlouhá naučná stezka, která začíná a končí v Zadově u hotelu Churáňov. Najdete na ní deset zastavení, na kterých se můžete seznámit s ohroženými živočichy Šumavy, chráněnou krajinnou oblastí, typickou venkovskou architekturou, nebo se životem a dílem spisovatele Šumavy Karla Klostermanna.

Stezka vede kolem Klostermanovy skály a podél říčky Losenice a její nejvyšší bod se nachází jen těsně pod vcholem Churáňovského vrchu v nadmořské výšce 1 118 metrů, na němž stojí známá meteorologická stanice.


Více inofrmací o Národním parku Šumava můžete najít také přímo na jejich stránkách www.npsumava.cz .