VÝLETY V OKOLÍ

V okolí Kvildy je nespočet možností, kam jít na výlet. Zde jsou tipy na některé z nich. V apratmánu máte také k dispozici knihu s tipy na výlety. Věříme, ža vám některé z nich přijdou vhod.


V centru obce je velké Informační centrum, kde najdete plno zajímavých  tipů co v okolí podniknout a kam jít A i když si žádný výlet nevyberete, můžete jít jen tak na houby a v létě i borůvky, kterých je všude přehršel. No v zimě si můžete půjčit třeba boby a prohánět se na některé stráni.

Vyhlídková věž Jezerní slať

Cca 3 km od Kvildy se nachází Jezerní slať. Jedná se o rozvodnicové vrchovištní rašeliniště. Roste zde řada rašeliništních rostlin jako jsou kleče, zakrslé břízy, borovice blatky, mrazové formy smrku či břízy prostřední. Žije zde spousta bezobratlých živočichů (pavouci, vážky či motýly). U Jezerní slati je krytá dřevěná vyhlídka vysoká 8 metrů. S výjimkou zimních měsíců se zde můžete kochat krásným výhledek na rozsáhlé a zrádné rašeliniště. Vstup je zdarma. Jezerní slať je možné také obejít kolem dokola. Takový výlet je dlouhý necelých 15km. Zpět na Kvildu dojdete po žluté turistické značce.

K pramenům Vltavy

Oblíbený výlet k pramenům Vltavy vám zabere pěšky cca 4,5 hodiny a ujdete kolem 16km. Vede k nim modrá turistická značka po zpevněné cestě.

Návštěvnické centrum Kvilda

V blízkosti Kvildy je návštěvnické centrum, u kterého najdete dva výběhy. Jeden pro jeleny a jeden pro rysy. Vede tudy naučná stezka.

Více inofrmací o Národním parku Šumava můžete najít také přímo na jejich stránkách www.npsumava.cz .